ДА СЕ УКИНЕ ЕКСТЕРНОТО ТЕСТИРАЊЕ ВО 2013

Quoted post

Dani

#1580

2013-05-24 21:13

i sega mene me interesira nesto i bi sakal nekoj vmrovec ako saka da mi objasni ,
kade e sega nasiot pocituvan premier nikola grueski koj samo pred dva meseci setase niz cela makedonija so kandidatite za gradinacalnici i kazuvase neznam so ke se praelo kako ce se praelo i sl ,i koj voedno e mnogu odgovoren covek i premier koj nisto ne pravi bez da go prasa narodot ( barem kako sto toj izjavuva na poveke navrati) pa sega me interesira kade e segatoj istiot nikola grueski povtorno da go zeme so sebe ministerot za obrazovanie pance kralev i zaedno da rasetaat niz cela makedonija i da go prasaat narodot dali toj ist narod e za ili protiv eksternite testiranja

Replies

Dani

#1581 Re:

2013-05-24 21:18:44

#1580: Dani -

ili toe e samo izborna kampanja dodeka glasas za nego i dodeka dojde na vlast pa posle koj go sisa narodot


Gostin

#1593 Re:

2013-05-25 09:27:19

#1580: Dani -

такааа!


Gostin

#1598 Re:

2013-05-25 14:31:55

#1580: Dani -

Koj da ti objasni? Ha ha ha. moze li ? Dobro be zar ne svativte koj e koj. Deka politicarite se najgolemite IDIOTI BESKICMENJACI NESPOSOBNJACI i NEPISMENI pred se a uste poveke vo posledno vreme potrebno e da se so DIJAGNOZA.

Mima

#1611 Re:

2013-05-26 00:09:32

#1580: Dani -

VMRO-vec ke Vi objasnel nesto ! Toj znae samo da urla na mitinzi, da se udira v gradi, da mrazi se sto ne igra kako bendot sviri. Ne znaat vo MON ni vo koe skolo sto nasoki ima, ni sto predmeti imaat. Ne razbiraat sto koj predmet znaci. Treba da imas nesto vo glavata za da razberes, neli, a nim od zloba i losotilaci mesto za razmisluvanje ne im ostanuva. Mozebi ne sto se glupi. Ne smeam da tvrdam deka nekoj e glupav. Nemam pravo da navreduvam nikogo. Ama sigurno ne mozat jasno da vidat nesto zasto ne sakaat da go vidat ili od omraza ne sakaat. Vednas gi prepoznavam na forummive. Nitu eden ucenik ni profesor od Makedonija ne im  cini. Ucat decata. Si ja vrsat rabotata profesorite. Pa, lugeto gi ocenile na fakultetite koga studirale. Dipolmi im dale. Sega Kralev ke im gi revidira? Ama, ete, toj narod ili gi glasa niv ili ic ne izleguva na glasanje. E, pa, sega site onie sto vikaa "ne mi e gajle, ne glasam jas", go izglasaa zapravo Kralev i ovie negovi (zapravo na Todorovski bea....) istoriski reformi na obrazovanieto. Ic ne mi se veruva deka ke go povlece testiranjeto. Nisto ni od protestite ni od bojkotot.